ATLANTSKÁ KABALA

cesta k sebapoznaniu
 

Atlantská kabala – rozhodovanie sa v živote podľa kabaly.

Atlantská kabala nám umožňuje aj špeciálne výklady, a to odpovede na akékoľvek otázky zamerané na každodenné rozhodovanie v osobnom a pracovnom živote. Rozhodovanie: Otázky sa môžu týkať najrôznejších situácií nášho života a nášho...
Read More
Zistiť viac
 

Kabala 6. Komplexný, úplný výklad atlantskej kabaly.

Komplexný, úplný výklad atlantskej kabaly ponúka ucelený pohľad na všetky aspekty jedinečnej bytosti. Sú to: Výpočet a výklad životných úloh a ciest človeka Energetický obraz, spoznávanie učebných plánov duše a jej prejavy na telesnom pôsobení,...
Read More
Zistiť viac
 

Kabala 5. Celková charakteristika inkarnácie

Atlantská kabala v tejto 5. časti odpovedá na otázku, čo znamená daná inkarnácia pre moju dušu. Čo je mojou úlohou v tejto inkarnácii, aký je charakter inkarnácie. Výklad mena v duchovno-jazykovej abecede Atlantisu....
Read More
Zistiť viac
 

Kabala 4. Spirituálny strom života a spirituálny energetický obraz človeka.

Táto časť Kabaly zahŕňa 2 časti: Spirituálny energetický obraz a Spirituálny strom života 1. Spirituálny energetický obraz vypovedá o tom, ako tvoja duša navonok pôsobí v matérii v tejto inkarnácii. Ukazuje nám, ktoré z našich síl a schopností...
Read More
Zistiť viac
partnerský vztah 

Kabala 3. Partnerské vzťahy a partnerská kabala

Partnerská kabala, partnerské vzťahy. Táto časť Kabaly odpovedá na otázky, akým spôsobom sa v partnerstve správam. Aké kvality dosiahnete spoločne s partnerom, aké vás čakajú výzvy a spoločné možnosti pre partnerský život. Univerzum sa správa ako...
Read More
Zistiť viac
 

Kabala 2. Energetický obraz duše, zdravotné problémy

Kabala 2 – energetický obraz duše, zdravotné problémy, spoznávanie učebných plánov duše a jej prejavy na telesnom pôsobení, objasnenie zdravotných problémov. V tejto časti Kabaly spoznáme naše ďalšie učebné procesy a zistíme zároveň, aké sú...
Read More
Zistiť viac
 

Kabala 1. Výpočet a výklad životných úloh a ciest človeka

Výpočet a výklad životných úloh a ciest človeka. Táto prvá časť Kabaly (viditeľný strom života) hovorí o tom, že všetci prichádzame na svet s plánom, ktorý je zakódovaný do rodného mena a dátumu narodenia. Základom tejto analýzy...
Read More
Zistiť viac

Už od pradávna ľudí zaujímajú otázky: Kto sme? Prečo nás Boh poslal na Zem? Čo tu máme robiť? Prečo sme tu? Odkiaľ sme prišli? Žili sme tu už niekedy?…

Odpovede na ne nám môže prezradiť práve Kabala.

Kto ju šíril a kde má pôvod? Čo toto slovo znamená? Čo je jej zmyslom? Prečo Kabalu študujeme?

Jej pôvod siaha do dávnych čias. Do Atlantídy. Mnohí poznajú kabalu v spojitosti so židovstvom. V rámci židovstva Kabala predstavovala tajné vedomosti. Čiže to bolo tajné učenie pre istý okruh ľudí. Vykladala sa len istým osobám, a tak to ostalo až dodnes.

Podľa Biblieprvý človek, ktorý sprostredkoval vedomosti o Kabale, bol Abrahám. Jeho otec bol Atlanťan Tetra, ktorý predával tieto vedomosti ďalej z otca na syna. Ako čas plynul, vedomosti sa kvôli rôznym učiteľom Kabaly menili a rôzne interpretovali.

Veľkú úlohu v histórii výkladu Kabaly zohrali dvaja Švajčiari Fritz Guggisberg a Hans Müller, ktorí začali rozvíjať kabalistickú analýzu narodenia. Zistili, že dátum narodenia musí niečo o nás vypovedať. Dostali ako prví informáciu o tom, čo sa dá z čísel zistiť ako z prvotnej informácie.

Túto teóriu ďalej rozvinuli ich žiaci Johaness Hossbach a Irene Kappeler a spolu s Eckardom F.E.Strohmom dali základ znovuobjaveniu Atlantskej Kabaly. A práve výkladom Atlantskej Kabaly sa zaoberám už niekoľko rokov aj ja na základe štúdia Atlantskej kabalistickej školy F.E.Eckarda Strohma.

Slovo Kabala má svoj pôvod v hebrejčine. Vzniklo zo slova prijímať, predávať ďalej. Často sa prirovnáva k ovocnému sadu. Dá nám prostriedky, poradí, čo treba urobiť a ako to urobiť, dá nám vlahu a teplo, svetlo, pôdu. Naučí nás ako sadiť, zbierať plody svojej práce, no veľmi dôležité je pochopenie, že pracovať už musí každý sám. Ukáže nám cestu do nášho vnútra, odhalí bohatstvo našej mysle a zázraky, ktoré povedú náš život k jeho naplneniu.

Zmyslom Kabaly je, aby sme pochopili určité veci, ktoré majú do činenia so životom – základom nášho bytia.

Kabala je prostriedkom umožňujúcim spojenie s Bohom. Už v rámci Atlantídy Kabala predstavovala pomoc pre ľudí, aby sa vrátili späť k Bohu.

Je to cesta hlbokej premeny, prináša konečné prebudenie ľudskej duše. Približuje nás k druhým, umožňuje nám uzrieť pôvod toho, z čoho pramení náš život. Predstavuje náhľad na život ako na najväčšiu školu Boha a ako na najväčší Boží dar.

Študujeme ju preto, aby sme sa naučili milovať život a uctievať každú jeho časť, aby sme sa naučili vnímať každý jeho prejav.

Kabala opisuje dejiny stvorenia. Nachádza sa teda v starých spisoch a aj v Starom Zákone. Ukrýva v sebe staré hlboké poznatky zabezpečené pomocou číselných kódov. Tie dokáže prečítať a vyložiť len ten, kto k nim dostane zodpovedajúci „kľúč“. Tieto potrebné „kľúče“ sa ďalej ústne predávali zasvätenými počas ďalších generácií až do dnešných čias. Takto som sa k tejto mystickej náuke dostala aj ja.

V čom nám môže Atlantská Kabala pomôcť?

V Kabale sa teda stretávame s číslami, písmenami, ktoré nám dávajú do správneho poradia objavenie nášho života ako aj naše zvolené životné a učebné úlohy a môže nám ukázať príčiny našich porúch a problémov. Pomôže nám odhaliť informácie o našom spôsobe žitia pomocou kabalistického stromu života, vysvetlí nám materiálny a spirituálny smer života, zvolené životné a učebné úlohy. Na jej základe dokážeme identifikovať naše silné stránky, talenty a vlastný potenciál.

Dozvieme sa príčiny chorôb, ťažkostí či porúch. Môžeme pochopiť podstatu vnútornej nepohody, nepokoja. Ponúkne nám možnosť analyzovať nielen seba samého, ale aj vzťah s partnerom, s celou rodinou aj s inými osobami.

Veľkou zaujímavosťou je to, že na jej základe môžeme zistiť, ako energia, ktorú získavame z univerza prúdi cez nás a tak nám zároveň umožňuje precítiť a pochopiť to, čo je podstatou našich problémov, a pomáha nám na ceste sebapoznávania.

Atlantská Kabala je obrovským pomocníkom pre každodenné rozhodovanie v osobnom, pracovnom aj podnikateľskom živote. Pomôže nám odhaliť odpovede na otázky týkajúce sa najrôznejších situácií s ľuďmi, zvieratami, firmami a podobne. Odpovie nám na otázky typu:

Prečo sa mi nedarí v mojom profesionálnom živote? Čo mi prinesie moja nová konkrétna pracovná pozícia? Aká škola je vhodná pre moje dieťa? Ako riešiť konfliktné situácie v partnerstve? Čo mi prinesie spolupráca s týmto obchodným partnerom? Kde je pôvod mojich zdravotných problémov? …

Čo znamená kabalistická analýza života?

Kabalistická analýza života hovorí o tom, že všetci prichádzame na svet s plánom, ktorý je zakódovaný do rodného mena a dátumu narodenia.

Čiže základom tejto analýzy je meno, ako je zapísané v rodnom liste a dátum narodenia.

V tomto vyhodnotení alebo analýze sa dajú rozpoznať úlohy, spôsoby správania a dohodnuté stretnutia, ktoré si duša predsavzala pre danú inkarnáciu. Ako ľudia zabúdame na tento životný plán a sme počas nášho života konfrontovaní so situáciami a stretnutiami, ktoré sme si ako duše predsavzali.

Dôležité je poznanie, všetko čo robím je pre mňa správne. To, čo mi nerobí dobre, mám možnosť zmeniť. Čo neviem, naučím sa a výsledkom je zlepšenie môjho života. Tento svet je jedna veľká škola. Je len na nás, ako ju zvládneme.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...