MEDITÁCIE A RELAXAČNÉ TECHNIKY

Meditácie sú umením utíšenia mysle a vstúpenia do srdca.
 

Liečebné relaxačné techniky

Terapie tibetskou misou. Tibetské alebo inak „spievajúce misy“, boli používané od  polovice 3.tisícročia pred n.l. na liečenie neduhov ducha aj tela. Dnes ju používame na meditáciu, zvukovú terapiu, harmonizáciu, relaxáciu, odstraňovanie bolesti a napätia. Tibetské...
Read More
Zistiť viac
 

Skupinové meditácie a relaxácie

Vedecké výskumy meditácie jednoznačne ukazujú veľmi výrazný pozitívny vplyv v oblasti zdravia a imunity, vo zvýšení duševnej výkonnosti, znížení miery stresu a úzkosti. Meditácie a komu môže pomôcť Veľkú skupinu medzi tými, ktorým...
Read More
Zistiť viac

Meditácie sú umením utíšenia mysle a vstúpenia do srdca.

Občas môžeme získať záblesk nádherného vnútorného mieru a uspokojenia vo svojom vnútri – napríklad keď sa pozeráme na zapadajúce slnko, alebo keď sa prechádzame v prírode – ale väčšinu života je naša vnútorná skutočnosť zakrytá množstvom myšlienok našej nepokojnej a ustaranej mysle.

Meditácia je cestou k objaveniu seba samého. Väčšina z nás, keď hovorí o sebe, spontánne ukáže na stred svojej hrude, na svoje srdce. To je v skutočnosti to pravé miesto, kde začíname hľadať svoje vnútorné Ja. Hlavná prekážka v tom, aby sme sa na svoje srdce dokázali plne sústrediť a dozvedeli sa o sebe viacej, je prúd nepokojných myšlienok, ktoré nám neustále víria v hlave. Preto väčšina meditačných techník začína tým, že sa pokúšame utíšiť myseľ a nájsť trochu ticha a pokoja. Keď je myseľ pokojná, mier a spontánna radosť zo srdca dokážu vyjsť na povrch a zaplavia celú našu bytosť.

Pri meditovaní získate kontrolu nad svojimi vlastnými myšlienkami a poznáte viac to, čím skutočne ste.

Meditácia neznamená len ticho sedieť päť alebo desať minút. Vyžaduje si vedomé úsilie. Musíme prinútiť myseľ, aby sa upokojila a utíšila. Zároveň však musí byť bdelá, aby nedovolila vstúpiť žiadnym rušivým myšlienkam alebo túžbam. Keď dokážeme myseľ upokojiť a utíšiť, pocítime, že v nás svitá nové stvorenie. Keď je myseľ prázdna a pokojná a z celej našej bytosti sa stane prázdna nádoba, naša vnútorná bytosť môže vzývať nekonečný mier, svetlo a blaženosť, aby vstúpili do tejto nádoby a naplnili ju. To je meditácia.

 

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...