Skupinové meditácie a relaxácie

Project Info

Project Description

Vedecké výskumy meditácie jednoznačne ukazujú veľmi výrazný pozitívny vplyv v oblasti zdravia a imunity, vo zvýšení duševnej výkonnosti, znížení miery stresu a úzkosti. Meditácie a komu môže pomôcť Veľkú skupinu medzi tými, ktorým prináša meditácie prospech, tvoria ľudia s vysokým krvným tlakom. Zvýšené reakcie na každodenné stresové situácie sa u nich zmiernia a ak v meditáciách pokračujú, zostane ich tlak nižší.

Počas meditácie klesá svalové napätie takmer k nule. V dôsledku toho sa zmierni chronickej bolesti a ťažkosti spojené s poranením svalstva.

Meditovanie môže tiež utíšiť bolesti hlavy, ak sú spôsobené nedostatočným prívodom krvi na jej temene. Pomalší a hlbšie dýchanie a zníženie vdychovaného kyslíka pri meditácii prospieva ľuďom s prsnými ťažkosťami. Ak sa meditácia kombinuje s relaxovaním svalstva, prospieva to najmä astmatikom.

Meditácia dokáže zdolať aj ten najťažší typ nespavosti, pretože odstraňuje jej hlavné príčiny (bolesť, dýchacie ťažkosti, napätie a nekontrolovateľne rýchly tok myšlienok). Pretože meditácia sama poskytuje čiastočný odpočinok, Meditujúci ľudia nemajú potrebu spať dlhšie, ale aj počas kratšieho spánku si dostatočné odpočinú. Pravidelná meditácia má významný vplyv aj na: zlepšenie kognitívnych (procesy učenia, pamäť, pozornosť) a emocionálnych funkcií; lepšiu koncentráciu; rozvoj empatie a schopnosť plne prežívať prítomný okamih (obmedzenia lipnutie na minulosti alebo fixácia na budúcnosť); väčšiu vitalitu a celkové posilnenie energie spolu so schopnosťou hlbokej relaxácie; lepšie zvládanie stresových situácií; rozvoj seba akceptácie a hlbšie uvedomenie vlastných potrieb, pocitov a impulzov, prehĺbenie prežívanie, spontánnosti a životné radosti; celkový pozitívny vplyv na hodnotový rámec a pocit zvládanie života.

Prihlásiť sa môžete na michaela@svetterapii.sk

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...