Atlantská kabala, cesta k objaveniu seba

cesta k životnej harmónii
10
Jan

Atlantská kabala, cesta k spoznaniu seba.

Už od pradávna ľudí zaujímajú otázky: Kto sme? Prečo nás "Niekto" poslal na Zem? Čo tu máme robiť? Prečo sme tu? Odkiaľ sme prišli? Žili sme tu už niekedy?...

Odpovede na ne nám môže prezradiť práve Kabala.

mystická brána

Kto ju šíril a kde má pôvod? Čo toto slovo znamená? Čo je jej zmyslom? Prečo Kabalu študujeme?

Jej pôvod siaha do dávnych čias. Do bájneho Atlantisu. Mnohí poznajú kabalu v spojitosti so židovstvom. V rámci židovstva Kabala predstavovala tajné vedomosti. Čiže to bolo tajné učenie pre istý okruh ľudí. Vykladala sa len istým osobám, a tak to ostalo až dodnes.

Podľa Biblie prvý človek, ktorý sprostredkoval vedomosti o Kabale, bol Abrahám. Jeho otec bol Atlanťan Tetra, ktorý predával tieto vedomosti ďalej z otca na syna. Ako čas plynul, vedomosti sa kvôli rôznym učiteľom Kabaly menili a rôzne interpretovali.

Veľkú úlohu v histórii výkladu Kabaly zohrali dvaja Švajčiari Fritz Guggisberg a Hans Müller, ktorí začali rozvíjať kabalistickú analýzu narodenia. Zistili, že dátum narodenia musí niečo o nás vypovedať. Dostali ako prví informáciu o tom, čo sa dá z čísel zistiť ako z prvotnej informácie.

Túto teóriu ďalej rozvinuli ich žiaci Johaness Hossbach a Irene Kappeler a spolu s F.E.Eckardom Strohmom dali základ znovuobjaveniu Atlantskej Kabaly. A práve výkladom Atlantskej Kabaly sa zaoberám už niekoľko rokov aj ja na základe štúdia Atlantskej kabalistickej školy F.E.Eckarda Strohma.

Elgin Cathedral Ruins

Slovo Kabala má svoj pôvod v hebrejčine. Vzniklo zo slova prijímať, predávať ďalej. Často sa prirovnáva k ovocnému sadu. Dá nám prostriedky, poradí, čo treba urobiť a ako to urobiť, dá nám vlahu a teplo, svetlo, pôdu. Naučí nás ako sadiť, zbierať plody svojej práce, no veľmi dôležité je pochopenie, že pracovať už musí každý sám. Ukáže nám cestu do nášho vnútra, odhalí bohatstvo našej mysle a zázraky, ktoré povedú náš život k jeho naplneniu.

Zmyslom Kabaly je, aby sme pochopili určité veci, ktoré majú do činenia so životom – základom nášho bytia.

Atlantská kabala je prostriedkom umožňujúcim spojenie s Univerzom. Už v rámci Atlantídy Kabala predstavovala pomoc pre ľudí, aby sa vrátili späť k Bohu.

Je to cesta hlbokej premeny, prináša konečné prebudenie ľudskej duše. Približuje nás k druhým, umožňuje nám uzrieť pôvod toho, z čoho pramení náš život. Predstavuje náhľad na život ako na najväčšiu školu Boha a ako na najväčší Boží dar.

Študujeme ju preto, aby sme sa naučili milovať život a uctievať každú jeho časť, aby sme sa naučili vnímať každý jeho prejav.

Kabala opisuje dejiny stvorenia. Nachádza sa teda v starých spisoch a aj v Starom Zákone. Ukrýva v sebe staré hlboké poznatky zabezpečené pomocou číselných kódov. Tie dokáže prečítať a vyložiť len ten, kto k nim dostane zodpovedajúci „kľúč“. Tieto potrebné „kľúče“ sa ďalej ústne predávali zasvätenými počas ďalších generácií až do dnešných čias. Takto som sa k tejto mystickej náuke dostala aj ja.

V čom nám môže Atlantská Kabala pomôcť?

V Kabale sa teda stretávame s číslami, písmenami, ktoré nám dávajú do správneho poradia objavenie nášho života ako aj naše zvolené životné a učebné úlohy a môže nám ukázať príčiny našich porúch a problémov. Pomôže nám odhaliť informácie o našom spôsobe žitia pomocou kabalistického stromu života, vysvetlí nám materiálny a spirituálny smer života, zvolené životné a učebné úlohy. Na jej základe dokážeme identifikovať naše silné stránky, talenty a vlastný potenciál.

Dozvieme sa príčiny chorôb, ťažkostí či porúch. Môžeme pochopiť podstatu vnútornej nepohody, nepokoja. Ponúkne nám možnosť analyzovať nielen seba samého, ale aj vzťah s partnerom, s celou rodinou aj s inými osobami.

Veľkou zaujímavosťou je to, že na jej základe môžeme zistiť, ako energia, ktorú získavame z univerza prúdi cez nás a tak nám zároveň umožňuje precítiť a pochopiť to, čo je podstatou našich problémov, a pomáha nám na ceste sebapoznávania.

Atlantská Kabala je obrovským pomocníkom pre každodenné rozhodovanie v osobnom, pracovnom aj podnikateľskom živote. Pomôže nám odhaliť odpovede na otázky týkajúce sa najrôznejších situácií s ľuďmi, zvieratami, firmami a podobne.

Odpovie nám na otázky typu:

Prečo sa mi nedarí v mojom profesionálnom živote? Čo mi prinesie moja nová konkrétna pracovná pozícia? Aká škola je vhodná pre moje dieťa? Ako riešiť konfliktné situácie v partnerstve? Čo mi prinesie spolupráca s týmto obchodným partnerom? Kde je pôvod mojich zdravotných problémov? …

krajina v zime

Čo znamená kabalistická analýza života?

Kabalistická analýza života hovorí o tom, že všetci prichádzame na svet s plánom, ktorý je zakódovaný do rodného mena a dátumu narodenia.

Čiže základom tejto analýzy je meno, ako je zapísané v rodnom liste a dátum narodenia.

V tomto vyhodnotení alebo analýze sa dajú rozpoznať úlohy, spôsoby správania a dohodnuté stretnutia, ktoré si duša predsavzala pre danú inkarnáciu. Ako ľudia zabúdame na tento životný plán a sme počas nášho života konfrontovaní so situáciami a stretnutiami, ktoré sme si ako duše predsavzali.

Dôležité je poznanie, všetko čo robím je pre mňa správne. To, čo mi nerobí dobre, mám možnosť zmeniť. Čo neviem, naučím sa a výsledkom je zlepšenie môjho života. Tento svet je jedna veľká škola. Je len na nás, ako ju zvládneme.

Viac o atlantskej kabale sa dozviete na tejto stránke v kategórii Atlantská kabala

Mgr. Dagmar Machničová, redakcia www.zdravysvet.sk

Leave a Reply

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...