Hormonálna nerovnováha u žien II.

cesta, ako si pomôcť prírodnými prostriedkami
10
Jan

Hormonálna nerovnováha u žien II.

V našom ďalšom rozprávaní sa budeme sa budeme venovať ďalším ženským témam, ktorých problémom je práve hormonálna nerovnováha.

Správne pracujúci hormonálny systém ženy je základom k pohodovému prežívaniu jej života. Väčšina zdravotných problémov, ktoré naoko nesúvisia s hormonálnou nerovnováhou estrogénu, či progesterónu pramení práve z ich nedostatku, či prebytku. Každá žena potrebuje nielen v aktívnom veku  správnu dávku pre ženu nevyhnutých hormónov. Len v tom prípade dokáže správne pracovať ženský metabolizmus.

žena s okuliarmi_80412240_XS

Žijeme obdobie, keď sme vystavení nestálemu narušeniu potravinového reťazca, dýchame kontaminovaný vzduch, pijeme kontaminovanú vodu. Nikto nekontroluje množstvo antibiotík v potravinách a taktiež množstvo hormónov, ktoré nevedia vyčistiť naše čističky odpadových vôd. Myslíme si, že žijeme zdravo, ale naše prostredie nás mení viac, ako sme si to schopní pripustiť. Meníme sa všetci neuvedomujúc si tento zásadný problém, ktorým je následne hormonálna nerovnováha.

Rakovina sa prepracovala celosvetove v  roku 2011 na 1. miesto v civilizačných chorobách chorobách a predbehla srdcovocievne ochorenia.

Estrogén a progesterón výrazne ovplyvňujú látkovú výmenu, ovplyvňuje kľúčové funkcie mozgu, podmieňujú vznik sekundárnych pohlavných znakov u dievčat, zabezpečuje tvar ženského tela, rast prsníkov, ale najmä majú vplyv na každodenné prežívanie ženy.
A picture of a slim female belly and a flower over white background

A picture of a slim female belly and a flower over white background

V  rastlinnej ríši poznáme tzv. fytoestrogény, látky z prírody podobné ženským hormónom, ktorým vieme disharmóniu hormonálnej nerovnováhy efektívke vyrovnávať

Väčšina žien rieši ženské problémy len čajmi zo “ženských bylín”.. treba si však uvedomiť, že čajoviny sa luhujú cca 10 – 15 minút a tak nie je možné vymacerovať z čajov za tak krátku dobu všetky aktívne látky z byliniek.

Preto sa zameriavame v modernom bylinkárstve 21.storočia na gemmoterapiu, na maceráty z púčikov rastlín, ktoré sa luhujú v liehu mnoho týždňov. Len takto je možné získať z byliniek ich maximálnu silu.

Tinktúry sú veľmi účinná forma fytoterapie, ktorá sa aj jednoducho užíva. Môžete ich pravidelne užívať, čo je najmä prid hormonálnej nerovnováhe veľmi ôležité.
Poďme k jednotlivým tinktúram na hormonálnu nerovnováhu:
Základom pri hormonánej nerovnováhe ženských hormónov je Femina.  Je to zmes bylín určená pre ženy, ktorá slúži ako základ k ďalšej liečbe.
Podľa zložitosti problému, Feminu kombinujeme s ďalšími rastlinnými fytoestrogénmi. Základom je gemmoterapetikum z púčikov čiernej ríbezle. Čierna ríbezľa zvyšuje hladinu kortizónu a tým má priamy vplyv na hladinu estrogénu v organizme.

Zmes čiernej ríbezľe s ostružinou malinovou, ktorú nájdete u nás pod kódom P10 sa odporúča pri hormonálnej činnosti vaječníkov, pôsobí pozitívne na maternicu, rieši aj sterilitu, prechodové problémy, ale aj cysty, myómy a gynekologické výtoky.

Zaujímavou bylinnou tinktúrou je Jarabina vtáčia T15, ktorá priaznivo ovplyvňuje hormonálnu sféru, hlavne pri hypofunkcii. Je vhodná na úpravu menštruačného cyklu, sterilitu, klimakterické problémy. Pri súčasnom užívaní s Jarabinou oskorušovou P19 likvidujú cysty.

Sprievodným javom pri hormonálnej nerovnováhe sú časté gynekologické zápaly. Pri akejkoľvek nerovnováhe napádajú citlivé ženské orgány kvasinky a rôzne mykózy a tie potom môžu vyvolať rôzne druhy zápalov.

Osvedčeným prostriedkom tu je extrakt z plamienky zamatovohlúbikovej T35 či tinktúra z grapefruitového semienka T11, ktoré sa dokážu vysporiadať s kvasinkami či mykózami.

Uvádzame najúčinnejšie a najčastejšie používané kombinácie byliniek:

Sústava byliniek pri neplodnosti:

byliny: kotvičník zemný P56, femina T9jarabina vtáčia T15, púčiky: brezové jahňady P3čierna ríbezľa – malina P10.

Sústava byliniek, pre normálnu hormonálnu činnosť a pomáhajú ľahšie prekonávať nepríjemné prejavy a ťažkosti menopauzy.

byliny: imelo biele T13jarabina vtáčia T15, púčiky: breza P02čierna ríbezľa – malina P10,  kotvičník zemný P56,

Kombinácia z tinktúr pri endometrióze:
bylina:  femina T9eleuterokok s betaglukánom TG6, púčiky: dub P12čierna ríbezľa – malina P10, kotvičník zemný P56,  vres s betaglukánom PG48

Pri gynekologických zápaloch:
byliny: plamienka zamatovohlúbiková T35, jarabina vtáčia T15, púčiky: breza P02čierna ríbezľa – malina P10

Osvedčená kombinácia pri neplodnosti:
kúra K05, odporúčame súčasne užívať pre partnera kúru K08.

Na silné gynekologické zápaly odporúčame kúru:
byliny: grapefruitové semienko T11, jarabina vtáčia T15, púčiky: breza P02kapucínka P30jelša P36

Pri plesniach, mykózach a candide:

byliny: plamienka zamatovohlúbiková T35, jarabina vtáčia T15, cesnak medvedí T4, púčiky: čierna ríbezľa – malina P10, šišák bajkalský P69, nechtík P32, dub P12,

Pri chlamýdiách:

byliny: plamienka zamatovohlúbiková T35, chlamysan SV9, púčiky: brusnica P53,

cysty na prsníkoch:

byliny: femina T9eleuterokok s betaglukánom TG6, jarabina vtáčia T15, púčiky: malina P31, jarabina oskorušová P19,

rád by som tu uviedol prípad z našej poradne:
benígne cysty na prsníkoch adka74, 31.12.2012 o 10:07
Dobrý deň, som veľmi rada, že Vám môžem touto cestou poďakovať za moju sesternicu, ktorá bola po dobratí Vami predpísanej kúry na kontrole u lekára. Veľmi sme sa potešili, pretože z 13 cýst ostali už len 3 malinké. Rada by pokračovala vo Vami zostavenej liečbe, len sa chceme uistiť či kúru zopakovať, alebo jej poradíte a zostavíte novú. S pozdravom všetkého dobrého do nového roku. Adka

Samozrejme ako som už spomínal v predchádzajúcich článkov, každý človek je individualita, a preto je dobré prípad od prípadu konzultovať s našimi odborníkmi.

Pri zložiejších prípadoch je tu k dispozícii náš nový portál www.svetterapii.sk kde Vám poskytneme maximálne individuálny a profesionálny prístup pri riešení vašich zdravotných problémov.

Objednať sa na konzultáciu, či terapiu môžete na našich telefónnych číslach uvedených v kontakte.

Ing. Pavol Machnič, publicista, redakcia www.zdravysvet.sk

Leave a Reply

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...