Nie je borelióza ako borelióza

pokračovanie článku - Peklo menom borelióza, ktoré Vás nasmeruje k úspešnému zdolaniu boreliózy.
11
Jan

Nie je borelioza ako borelioza

Už dávno neplatí, že borelióza je len dôsledok uhryznutia kliešťom a množstvo ľudí je prekvapených, keď sa im zistí borelióza aj keď nemali kliešťa. To môžeme hovoriť o tých šťastnejších, pretože ostatných trpiacich ľudí to ani nenapadne a nanešťastie to nenapadne ani mnohých lekárov, že by ich pacienti mohli mať Lymskú boreliózu.

Ako sme už spomínali v prvom článku Peklo menom borelióza, ľudia chodia z jedného oddelenia nemocnice do druhého a spravidla absolvujú takmer kompletné vyšetrenia, ktoré zistia len toľko, že mnohým takmer nič nie je. Opak je pravdou. Ich problém sa volá Lymská borelióza.

Preto si aj v tomto pokračovaní článku zopakujeme najdôležitejšie príznaky, ktoré môžu signalizovať boreliózu. Náhle búšenie srdca, srdcové arytmie, návaly horúčav, studený pot, náhly pocit na odpadnutie či zvýšenie krvného tlaku, pocit mravenčenia v hlave, poruchy kardivaskulárneho a nervového systému. Najznámejšie prejavy boreliózy sú bolesti kĺbov, únava, veľká červená škvrna okolo miesta prisatia kliešťa alebo červený migrujúci výsyp nazývaný erythema migrans, ale pozor toto naozaj nie sú všetky príznaky boreliózy.

Z našich skúseností z bylinkární uvádzame, že základnou bylinkou pri úspešnom liečení a doliečovaní boreliózy je Topoľ čierny.

Máme množstvo prípadov úplného vyčistenia organizmu práve pomocou Topoľa čierneho a následných podporných sprievodných bylín, ktoré ponúkame v našich protiboreliózových kúrach.

Pani Mgr. Podhorná, známa česká bylinkárka, s ktorou už roky spolupracujeme, zostavila na liečbu boreliózy dve všeobecné základné kúry, ktoré mnohí poznáte – K24 a K24A. Tieto kúry však berte naozaj len ako všeobecný alebo preventívny základ liečby. Treba si uvedomiť, že každý človek je iný, a preto aj liečba si vyžaduje individuálny prístup.

Ľudia, ktorým pomáhame pri problémoch s boreliózou nám dali inšpiráciu, aby sme prírodnú liečbu boreliózy rozšírili a časom sme v Zdravom svete v sekcii borelióza vyvinuli naše vlastné, dlhoročnou praxou overené efektívne postupy bylinkovej liečby púčikmi rastlín. V tejto sekcii nájdete ďalšie pokračovacie zostavy tinktúr, ktoré pomáhajú ľuďom zvládať boreliózu.

Pri silných nákazách boreliózou alebo pri chronickej borelióze odporúčame radu B komplexných bylinkových kúr.
Poznáme ľudí, ktorí sa zbavili borélií po jednej či dvoch kúrach, ale je množstvo ľudí, ktorí musia brať bylinky oveľa dlhšie a navyše rôzne kombinácie ďalších bylín.

1. Na začiatku liečby je vhodná príprava tela na boj s boréliami.

Tu sa zameriavame na dokonalé čistenie, detoxikáciu tela – preto z tinktúr z púčikov rastlín nasadzujeme minimálne brezu P2, ktorá čistí telo. Odporúčame však detoxikáciu rozumne podporiť aj správnou stravou alebo z tinktúr pýrom T34, či krvčistiacim extraktom alebo hruškovým medom od sv. Hildegardy.

2. V ďalšej fáze sa zameriavame na podporu pečene – napríklad tinktúra z púčikov borievky P15 a pestreca mariánskeho T30. Už v priebehu týchto dvoch fáz podávame hneď od začiatku liečby Topoľ čierny. Môžete využiť aj ďalšie prírodné prostriedky na podporu pečene, ako panenský pestrecový olej, či rôzne čajoviny od bylinkárov na regeneráciu tohoto dôležitého orgánu.

Pôsobenie topoľa čierneho odporúčame v kontinuálnom pôsobení minimálne dva mesiace. Pri chronických štádiách boreliózy sa podávanie topoľa čierneho predlžuje na nasadenie počas celej liečby boreliózy s krátkymi prestávkami, často aj 6 mesiacov a viac.

3. V ďalšom priebehu liečby sa už zameriavame na konkrétne symptómy, ktoré sprevádzajú boreliózu.

Pri kardiovaskulárnych a neurologických problémoch vždy pridávame do kúry ježibabu guľatohlavú (T1 alebo P52 podľa sily problému) spolu s javorom poľným P17 (javor babyka). Tieto dve byliny sú jedny z mála bylín, ktoré dokážu regenerovať nervový systém. Príčina kardiovaskulárnych problémov s tlakom či búšením srdiečka pri borelióze nie je väčšinou v priamych problémoch so srdiečkom, ale ich príčina sa nachádza v poškodení nervového systému, ktorý potom vydáva telu nesprávne povely. Preto regeneráciou nervového systému sa často tieto symptómy strácajú alebo minimalizujú.

Treba si uvedomiť, že pôsobenie bylín by aj tomto prípade malo trvať určitú dobu, väčšinou nestačí vybrať len jednu fľaštičku prípravku a potom zistiť, že mi ani „toto” nepomohlo.

Kto má problémy s kĺbmi, tam sa zameriavame na čistenie kĺbov – najlepšia je určite židovská čerešňa T47 , prípadne v kombinácii s túžobníkom brestovým a regeneráciu kĺbov podporíme zmesou P9 ríbezľa, borovica vinič. Aj pri kĺbových problémoch odporúčame aspoň po jednom balení ježibaby guľatohlavej a javora poľného na regeneráciu nervového systému.

 4. Spätná väzba

Je veľmi dobré, keď sa nám ľudia počas liečby ozvú alebo si aspoň pozrú naše poradne. Práve podľa spätnej väzby im odporúčame ďalšie bylinky a prírodné prostriedky na pokračovanie liečby.

Pri nakazení sa boreliózou paralelne môže človek byť postihnutý aj ďalšími koinfekciami rôznych baktérií (babezióza, rôznymi druhmi plasmódií a ďalšími), ktoré hmyz prenáša.

5. Odparazitovanie organizmu.

Pri liečbe boreliózy sa preto v ďalšej fáze zameriavame aj na „odparazitovanie” organizmu. Parazity v našom tele môžu byť často miniatúrne. Často sa môže jednať o jednobunkové organizmy. Tie sa pri premnožení taktiež môžu zhlukovať v rôznych telových cystách a spôsobovať rôzne problémy.

Často vzniká v mozgu človeka množstvo cýst, ktoré sú plné týchto malých potvorok. Ako sme už spomínali v našom predchádzajúcom článku „Peklo menom borelióza”, mozog je miesto, kde je množstvo parazitov, vírusov a baktérií chránených pred pôsobením liečiv, ktoré nepreniknú cez hematolikvórovú bariéru, keďže ich molekuly sú príliš veľké na to, aby sa dostali za túto bariéru a zničili tieto mikroorganizmy.

Preto aj keď to podvedome odmietame, môžeme mať v našich mozgoch pomerne veľké mini ZOO rôznych mikroorganizmov, ktoré nám môžu spôsobovať množstvo problémov. Je vhodné, aby sme najmä pri borelióze takúto kúru absolvovali.

Čo sa týka jednej protiparazitálnej kúry pre dospelého, je dobré užívať tieto tinktúry minimálne mesiac. V kúre sú tinktúry, ktoré neublížia telu a aj keby parazity v tele neboli. Práve naopak, môžu ho posilniť.

Čo sa týka účinkov a spôsobu užívania, tinktúry z púčikov rastlín, je to najúčinnejšia forma fytoterapie, preto sa aj pri odparazitovávaní zameriavame práve na tieto tinktúry.

Komplexná protiparazitálna kúra môže pre mnohých vyzerať nasledovne:
1. Plasmofit sa užíva spolu s Topoľom T42 a Orechom americkým s betaglukánom.
2. Ak dôjde Plasmofit, nahradiť ho Helmifitom a brať ho spolu s Topoľom a Orechom.
3. Keď sa minie balenie Helmifitu, pokračovať ešte raz Helmifit + Topoľ + Plamienka zamatovohlúbiková.
4. Nakoniec kúru zakončit Chlamysan + Cesnak medvedí + Grepové semienko.

Čiže v jednej komplexnej kúre sa zopakuje 1x Plasmofyt a 2x Helmifit, 2x Topoľ T42 a 2x Orech s betaglukánom. 1x ide Plamienka, Cesnak , Chlamysan a Grepové semienko.

Jednoduchšia, preventívna protiparazitálna kúra by bola:
Body 1 a 2 ako v kúre komplexnej a v 3. kroku by išiel -Cesnak + Grepové semienko a Helmifit.

6. Ďalšie možnosti alternatívnej liečby.

Svoje problémy pri borelióze však môžete konzultovať s našimi odborníkmi v zdravotných poradniach na Zdravom svete alebo aj priamo u nás na www.svetterapií.sk

V sveteterapií Vám presne podľa Vašich symptómov nastavíme doplnkovú fytoterapeutickú liečbu nielen boreliózy, ale akýchkoľvek zdravotných problémov, ktoré máte problém vyriešiť .

Ak je to nevyhnutné, navrhneme Vám aj ďalšie možnosti alternatívnej liečby, ako psychoterapiu, nastavenie dietologického programu, poradenstvo, konzultácie či metódy starodávnych majstrov liečebných umení.

V našej ponuke sú aj kurzy a semináre, ktoré sú zamerané na zdravie a zdravý životný štýl, bylinky a spoznávanie metód prírodnej liečby.

Práve pre ľudí, ktorí majú problém s boreliózou, je zaujímavý práve tento seminár, keďže očista tela je dôležitá pri boji s boreliózou.

Množstvo ľudí, ktorí k nám chodia bolo na začiatku nákazy preliečených antibiotikami. Bohužiaľ nesprávnymi, nesprávnou dávkou a najmä nedostatočnou dĺžkou liečby. Túto chybu robí väčšina všeobecných lekárov. Pri silných nákazach sú často potrebné antibiotiká. Ak ich spojíte spolu s bylinkovou liečbou, pravdepodobnosť vyliečenia nákazy sa podstatne zvyšuje.  Na to aby Vám antibiotiká zabrali, musí lekár predpísať správne antibiotiká (musí použiť správnu molekulu), správnu dávku (bakteriocídnu a nie len bakteriostatickú) a dostatočnú dĺžku liečby. Ak sa nedodržia tieto tri faktory, antibiotická liečba je takmer vždy neúspešná.

Dúfame, že informácie, ktoré sme Vám priniesli v dnešnom článočku, Vám pomôžu k Vášmu návratu k zdraviu alebo pre jeho udržanie.

Ing. Pavol Machnič, publicista, redakcia www.zdravysvet.sk

Leave a Reply

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...