Prírodné terapie ESSÉNSKYCH MAJSTROV

Project Info

Project Description

Prírodné terapie sú známe stáročia. Jednými z najznámejších terapeutov v histórii našej európskej civilizácie boli starí Esséni. Pojem Essenia sa dá dať do súvislosti s Essénmi, ktorí vytvárali vlastné spoločenstvo v rámci židovských skupín žijúcich v tom období v Palestíne, a to pred a v období života Ježiša. Zvitky od Mŕtveho mora nám dávajú svedectvo o ich živote, viere a spôsobe myslenia, či vnímania sveta.

zvitky od mrtveho mora

Súčasné historické písomnosti ich uvádzajú ako spoločenstvo s vlastným svetom viery, vlastnými spoločenskými zákonmi a jedinečným etickým prístupom k svojmu blížnemu a celému svetu.

Sami seba nazývali „Deti svetla” – a verili, že z tohto spoločenstva vzíde neskôr mesiáš.

Prevádzkovali obchodné domy, mali vlastnú obchodnú flotilu, obchodovali s parfumami, balzamom, cínovými výrobkami, ďatľami, ďatľovým vínom, predmetmi dennej spotreby a potravinami.

V čase Ježiša boli Esséni najväčším náboženským spoločenstvom v Izraeli, ako o tom ešte dnes svedčí Essénska brána v mestskom múre Jeruzalema.

Ich heslom bolo:

POMÁHAŤ, UČIŤ, LIEČIŤ

Najvyhlásenejší však boli ako liečitelia, ktorí ovládali majstrovstvo množstva prírodných terapií kultúry starého Egypta, Mezopotámie, starých Sumérov, ktorým boli tieto vedomosti odovzdané cez atlantských kňazov . Väčšina relevantných prírodných terapií má svoj pôvod práve u Essénov.

Naši terapeuti ovládajú terapeutické techniky Essénskych majstrov, ktoré využívajú pri svojich terapiách.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...