Regresná terapia, regres

Project Info

Project Description

Regresná terapia je riadená, cielená metóda vybavovania si a vyriešenia minulých traumatických udalostí. Väčšina psychických problémov dospelých ľudí má svoje korene v minulosti. Preto vyriešiť tieto negatívne programy je nevyhnutnosťou pre plnohodnotné harmonické prežívanie našej súčasnosti.

Traumatické skutočnosti útočiace najmä na krehkú detskú dušu zanechajú takmer vždy svoje stopy v ľudskej psychike. Regresná terapia má teda za cieľ spracovať a vyriešiť minulé udalosti, ktoré traumatizujú človeka a ktorý si s nimi sám nevie poradiť, pretože sú zapísané v hlbinách jeho podvedomia kam väčšinou nemá sám dosah.

Regresná terapia umožňuje človeku nahliadnuť viac do seba a pochopiť svoj život v širších súvislostiach.

Regresná pomáha riešiť fyzické problémy, ktoré nás trápia v prítomnosti. V živote zažívame veľa tráum, ktoré sa zapisujú do nášho podvedomia a pri niektorých situáciách sa nám z podvedomia pripomínajú rôznymi prejavmi nášho tela alebo psychiky.

Taktiež pomáha uvoľniť a pochopiť rôzne fyzické aj psychické problémy. Bolesti rôznych častí tela, reuma, migréna, rôzne choroby (chronické ochorenia, nádorové ochorenia) ale aj psychické problémy: depresie, fóbie, modely správania, zlozvyky.

Young woman crying with tears on her face

Young woman crying with tears on her face

 

Klient si pomocou regresnej terapie dopĺňa všetky informácie, ktoré nezaregistroval a neuvedomil si ich v priebehu traumatickej udalosti. Počas terapie sa klient vracia späť k týmto udalostiam a dopĺňa všetky informácie, ktoré boli vtedy mimo jeho vnímanie.

Terapeut sa snaží klienta doviesť k traumatickej udalosti. Počas opakovaného prechádzania danej udalosti si postupne klient vybavuje viac a viac údajov, ktoré mu dopĺňajú a dotvárajú úplný obraz situácie. Tým že spozná celý priebeh udalosti, uvedomí si, že jeho myseľ s neúplnými udajmi v minulosti nesprávne vyhodnotila situáciu. Následne dochádza k oprave chybného vzorca programu, čo vedie k uvoľneniu psychiky a taktiež aj tela.

Terapia je individuálne dlhá pre každého klienta, ale môže sa stať, že niektorý problém vyžaduje dlhší čas na vyriešenie, čiže na viacero samostatných blokov sedení.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...