Gemmoterapia – bylinková liečba púčikmi z rastlín

Project Info

Project Description

Gemmoterapia je pre mnohých neznámy pojem. Okrem tejto tradičnej fytoterapie, novodobé bylinkárstvo sa zaoberá najmodernejšou formou fytoterapie, ktorú nazývame aj fytoterapiou 21. storočia a tou je gemmoterapia.

Tradičné stredoeurópske bylinkárstvo poznalo a bolo založené najmä na zbere a sušení liečivý rastlín, ktoré sa využívali na terapeutické účinky predovšetkým vo forme čajov, mastí, bylinkových olejov a sirupov. Občas vo forme alkoholových bylinných macerátov aj keď táto forma macerácie je známa stovky rokov.

Medical daisy on a white background

Medical daisy on a white background

 

Gemmon – púčik – obsahuje mimoriadne hodnotné látky, ktoré sa v inej časti rastlinky nevyskytujú. Medzi ne patria rôzne hormóny, enzýmy, minerály, stopové prvky, vitamíny a ďalšie látky, ktoré ovplyvňujú budúcnosť rastliny. Práve púčiky sa stávajú základom extraktov, ktoré sú veľmi účinné na riešenie takmer všetkých zdravotných problémov. Obsahujú všetku silu budúceho kvetu, koreňa, skrátka rastliny alebo byliny, ktorú púčiky v sebe obsahujú.

Dlhá macerácia púčikov z rastlín a dospelých bylín v etanole zároveň umožňuje získať z liečivej rastliny omnoho viac cenných látok, ako krátka čajová macerácia.

Gemmoterapiou, touto modernou formou fytoterapie sa zaoberáme už takmer 10 rokov. Naše skúsenosti môžete využiť, ak chcete riešiť svoje zdravotné problémy práve pomocou prírody, bez vedľajších nepriaznivých účinkov.

Využite naše dlhoročné skúsenosti s bylinkami a objednajte sa k nám na nastavenie bylinkovej liečby.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...